Darmowa wycena

Blog

Remont mieszkania przed sprzedażą – od czego zacząć?

29 września 2022

Wystrój i aranżacje wnętrz

Aby sprzedać mieszkanie na rynku wtórnym, coraz częściej trzeba zadbać o jego remont. Wiele osób poszukuje mieszkań, w których od razu może zamieszkać bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów remontu. Zatem jak przygotować mieszkanie do sprzedaży? Od czego zacząć remont i co zrobić by przyciągnęło potencjalnych klientów?

remont mieszkania

Remont mieszkania przed sprzedażą – co zrobić najpierw?

Bez wątpienia remont mieszkania w bloku nie powinien być rewolucją. W końcu chce się sprzedać mieszkanie jak najszybciej, a nie spędzać kilka miesięcy na doglądaniu prac remontowych. Warto przede wszystkim zająć się tym, co na pierwszy rzut oka zwraca uwagę. Bezwzględnie trzeba zatem odmalować ściany. Warto wybrać jasne, pastelowe kolory. Sprawdzi się odmalowanie pomieszczeń na biało, jasnoszaro, jasnoniebiesko. Należy unikać jaskrawych kolorów. Trzeba też zwrócić uwagę na stan podłóg. Jeśli na podłodze są parkiety, to warto postawić na ich wycyklinowanie. W przypadku uszkodzonych paneli trzeba je oczywiście wymienić. Jeśli chodzi o łazienkę, to na pewno trzeba wszystkie elementy dokładnie umyć, a także odświeżyć fugi. Świetnym rozwiązaniem na odświeżenie wnętrza jest pomalowanie płytek ceramicznych na inny kolor. Pozwoli to na zmianę aranżacji i odnowienie łazienki mniejszym nakładem pracy.

Mieszkania na sprzedaż do remontu – jakie czynności warto jeszcze wykonać?

Zabudowa w kuchni zazwyczaj nie zostaje wymieniana przed sprzedażą, ale jeśli widoczny jest na niej ząb czasu, to warto ją nieco wyremontować. Inwestycja w całkiem nową kuchnię raczej się nie opłaci, chyba że wyraźnie podniesie to wartość mieszkania i jednocześnie nie spowoduje, że stracicie na transakcji. Jednak może wystarczyć wykorzystanie nowych oklein na szafki czy też wymiana uchwytów. Prace muszą być wykonane precyzyjnie, aby remont nie prezentował się jak fuszerka i by kuchnia nie odstraszała potencjalnych nabywców. Można także wymienić blaty kuchenne, jeśli te są już wysłużone. Wbrew pozorom taki element może pomóc poprawić estetykę kuchni i sprawić, że będzie prezentowała się nowocześniej. 

O jakie detale warto zadbać i czy można wystawić mieszkanie do remontu na sprzedaż?

Wykonując remont mieszkania przed wystawieniem oferty sprzedażowej, warto zwrócić uwagę na detale. Zerwane zawiasy w szafkach muszą zostać wymienione, a poluzowane – naprawione. Wypadające, luźne klamki powinny zostać dokręcone lub wymienione, podobnie rzecz ma się z uchwytami w szafkach. Należy zadbać o listwy przypodłogowe, jeśli te także są zniszczone. Ponadto istotne znaczenie mają jeszcze kontakty i jeśli są już bardzo stare, warto pomyśleć o ich wymianie na nowe i to samo tyczy się włączników. Takie drobne elementy mogą podnieść walory estetyczne mieszkania. Na pewno należy wymienić dywaniki łazienkowe czy zadbać o czyszczenie dywanów i wypranie czy wymianę zasłon. Jeżeli w mieszkaniu pozostawia się meble wypoczynkowe, to powinny być one sprawne, zatem warto naprawić sprężyny i wypełnienie, a nawet wymienić tapicerkę. Oczywiście można również poprawić estetykę wypoczynków tańszym kosztem, bo zapewne i tak nowi właściciele będą chcieli je wymienić. Wystarczy zatem elegancka narzuta. Wśród detali można wybrać zapachowe świece czy zapachy do gniazdka. Ładny zapach w mieszkaniu, to coś co przyciąga potencjalnych nabywców.

Jeżeli jednak remont to zbyt duże wyzwanie lub brakuje na niego czasu najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedaż swojego mieszkania Value Properties. Zajmiemy się remontem, tak żeby sprzedaż mogła być zrealizowana jak najszybciej. Mamy doświadczenie w przygotowaniu mieszkań do sprzedaży i dbamy o każdy szczegół. Zapraszamy do zakładki Realizacje po zdjęcia z mieszkań oddanych w nasze ręce. Zainspiruj się lub zleć remont mieszkania do sprzedaży specjalistom z Value Properties!