Darmowa wycena

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Tu umieściliśmy odpowiedzi do najczęściej zadawanych przez Was pytań.

Dokumenty potrzebne do sprzedaży mieszkania to akt notarialny z informacją o nabyciu nieruchomości, zaświadczenie o braku osób zameldowanych  w lokalu, numer księgi wieczystej oraz dokument potwierdzający brak lub wskazujący wysokość zadłużenia i zaległości w płatności czynszu i opłat eksploatacyjnych.
W przypadku mieszkań spółdzielczych dodatkowo należy dostarczyć zaświadczenie o przysługiwaniu spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu oraz zaświadczenie o przydziale do lokalu. 
W przypadku podstawy nabycia takiej jak spadek lub darowizna niezbędne będą Akt Poświadczenia Dziedziczenia lub Postanowienie Sądu o Nabyciu spadku oraz zaświadczenie z Urzędu o Podatku od Spadku lub Darowizny. Nasi Opiekunowie Klienta pomagają uzyskać stosowne dokumenty tak aby cały proces był jak najbardziej sprawny.
Proces sprzedaży mieszkania trwa z reguły 7 dni, jednak dokładny czas zależy od ilości i terminu uzyskania dokumentów potrzebnych do sprzedaży nieruchomości.
W przypadku kiedy obecni lokatorzy czekają na nowe mieszkanie, istnieje możliwość podpisania umowy przedwstępnej z odroczonym terminem sprzedaży aby pozwolić na komfortową zmianę mieszkania. W Value Properties zawsze działamy na korzyść Klienta i dostosowujemy ofertę do jego potrzeb.
Nie, zgłoszenie się do Value Properties w celu sprzedaży mieszkania nie wiąże się z żadnym zobowiązaniem. Zgłaszając się, otrzymują Państwo wycenę nieruchomości oraz ofertę odkupu mieszkania. Cały proces jest darmowy i trwa 24 godziny. Dopiero po zaakceptowaniu warunków oferty przez obie strony zawierana jest zobowiązująca umowa notarialna.
Darmowa wycena nieruchomości w Value Properties polega na wypełnieniu formularza z podstawowymi informacjami na temat mieszkania. Jest to wycena, na podstawie której przygotowujemy wstępną ofertę kupna nieruchomości. Bezpłatna wycena mieszkania do niczego nie zobowiązuje. 
Cena jaką oferujemy za sprzedaż nieruchomości stanowi średnio 90% wyceny. 
Do oferowanej ceny nie są doliczane żadne dodatkowe opłaty. Kwota za sprzedaż nieruchomości jest wypłacana bezpośrednio po zakończeniu sprzedaży i zawiera wszystkie koszty transakcji.
Często zdarza się, że mieszkanie jest obciążone długami komorniczymi lub hipoteką. Sprzedaż zadłużonego mieszkania również jest możliwa. W Value Properties oferujemy pełne wsparcie i pomoc w procesie spłaty obciążeń. 
W Value Properties nie ma żadnych dodatkowych opłat. Nie pobieramy prowizji ani dodatkowych kosztów transakcji. W procesie sprzedaży obie strony podpisują umowy, za które ponosimy wszelkie koszty notarialne. Dzięki temu Klient nie jest obciążony dodatkowymi opłatami w związku ze sprzedażą nieruchomości.
Podatek od czynności cywilnoprawnych od sprzedaży nieruchomości wynosi 2% wartości nieruchomości. Podatek ten płacony jest przez stronę Kupującą czyli Value Properties.
Jeżeli od nabycia nieruchomości nie upłynęło 5 lat to sprzedaż nieruchomości jest transakcją, która podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Obecnie podatek od sprzedaży nieruchomości wynosi 19% dochodu pochodzącego z transakcji. W praktyce oznacza to, że jeśli cena sprzedaży mieszkania jest wyższa niż cena zakupu, strona Sprzedająca lokal ma obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.
Sprzedaż mieszkania to ważna decyzja, dlatego warto przeprowadzić transakcje z profesjonalnym podmiotem. W Value Properites wszystkie mieszkania kupujemy z własnych środków. Działamy na rynku od 2018 roku, a nasze inwestycje przekroczyły wartość 32 mln złotych.
Obecnie w Value Properties nie ma możliwości sprzedaży mieszkania z lokatorem.