Darmowa wycena

Darmowa wycena

Formularz wyceny

Jeżeli chcesz szybko i sprawnie sprzedać swoją nieruchomość skontaktuj się z nami.

  Darmowa wycena nieruchomości

  Aby transakcja kupna-sprzedaży mieszkania czy innej nieruchomości przebiegła korzystnie dla obu stron, zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego, należy poprawnie oszacować jej wartość. Specjalizujemy się w inwestowaniu w nieruchomości na terenie całej Polski i w ramach naszych usług oferujemy także darmową wycenę obiektu. Na jej podstawie zaproponujemy ci najlepszą ofertę kupna. Skorzystaj z naszego doświadczenia i przekonaj się, co możemy ci zaoferować.

  Wycena nieruchomości online

  To szybki i wygodny sposób na oszacowanie wartości wybranego lokalu czy obiektu. Wycenimy rynkowe ceny mieszkań, działek czy nieruchomości komercyjnych, które w kolejnym kroku mogą stać się przedmiotem naszej umowy kupna-sprzedaży. Analizujemy dane transakcyjne i ofertowe, a także specyfikę konkretnej nieruchomości. Jak przebiega wycena nieruchomości online krok po kroku?

  Należy skorzystać ze specjalnego formularza dostępnego na stronie internetowej. W celu identyfikacji klienta powinieneś podać swoje podstawowe dane osobowe. Niezbędne są również najważniejsze dane obiektu, którego wartość chcesz oszacować. Potrzebne będą informacje na temat:

  • metrażu nieruchomości;

  • ewentualnego piętra, na którym się znajduje;

  • ilości pięter w całym budynku.

  Istotnym parametrem wpływającym na cenę lokalu będzie także typ budynku i jego standard.

  Czytaj więcej…

  Jakie dokumenty są potrzebne do wykonania wyceny nieruchomości?

  W celu dokonania wyceny na potrzeby transakcji niezbędne są dane wskazane w formularzu. Na ich podstawie wyceniana jest nieruchomość. W przypadku nieruchomości nietypowych będą potrzebne dodatkowe dokumenty, które zostaną wskazane podczas rozmowy. Dokumentacja niezbędna do przedstawienia wiążącej oferty nabycia nieruchomości zależy w praktyce od jej rodzaju. Z oczywistych względów inny zestaw będzie potrzebny w przypadku działki budowlanej, a inny np. przy wycenie mieszkania ze spółdzielczym prawem własnościowym.

  Dokumenty przydatne przy wycenie nieruchomości gruntowej niezabudowanej:

  • aktualny wypis z ewidencji gruntów,

  • aktualny odpis z księgi wieczystej dla gruntu lub jej numer,

  • kopia mapy ewidencyjnej oraz mapy zasadniczej,

  • akt notarialny lub inny dokument np. orzeczenie Sądu, mówiący o prawie do nieruchomości,

  • decyzja o warunkach zabudowy jeśli została wydana albo wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub ze studium uwarunkowań.

  Aby wycenić dom jednorodzinny, gospodarstwo rolne czy kamienicę, potrzebne są:

  • aktualny wypis z ewidencji gruntów,

  • aktualny odpis z księgi wieczystej bądź jej numer,

  • kopię mapy ewidencyjnej oraz mapy zasadniczej,

  • aktualny wypis z ewidencji budynków (jeżeli istnieje),

  • dokumentację techniczną budynku,

  Do oszacowania wartości mieszkania w bloku ze spółdzielczym prawem własnościowym potrzeba:

  • odpisu z księgi wieczystej (jeżeli istnieje),

  • aktu notarialnego lub innego poświadczenia o prawie do lokalu,

  • zaświadczenia ze spółdzielni mieszkaniowej o własności lokalu,

  • aktualnego wypisu z ewidencji gruntów dla działki, na której znajduje się lokal.

  Dokumenty niezbędne do wyceny nieruchomości lokalowej takiej jak lokal mieszkalny czy użytkowy, to:

  • aktualny odpis z księgi wieczystej prowadzonej dla lokalu, bądź jej numer,

  • aktualny odpis z księgi wieczystej prowadzonej dla części wspólnej nieruchomości,

  • decyzja o sposobie użytkowania (dla lokali użytkowych).

  Kto może dokonać wyceny nieruchomości?

  Przedstawiana przez nas wycena nieruchomości jest przygotowywana na potrzeby transakcji i przygotowywana jest przez specjalistów z zakresu rynku nieruchomości na podstawie ogólnodostępnych danych i narzędzi. W trakcie analizy specjalista może np. badać ceny innych obiektów w okolicy lub nieruchomości o podobnym typie. Przykładowo jeśli chcesz poznać wartość swojego mieszkania w kamienicy, przy wycenie i przygotowywaniu oferty kupna nie będziemy porównywać go z lokalami w bloku czy w nieruchomościach deweloperskich.

  Kiedy warto skorzystać z opcji przygotowania wyceny nieruchomości?

  Właściciele, którzy zamierzają sprzedać swoją nieruchomość, nie zawsze orientują się w jej rzeczywistej wartości. Co więcej, rynek jest na tyle dynamiczny i niejednolity, że wygórowane ceny za metr kwadratowy lokalu to niemal codzienność. Wycena mieszkania, domu czy działki na własną rękę nie zawsze zdaje egzamin, ponieważ właściciel, zwykle emocjonalnie z nią związany, nie jest w stanie spojrzeć na tę kwestię czysto ekonomicznie.

  Darmowa wycena nieruchomości przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy zależy ci na szybkim zbyciu nieruchomości i uzyskaniu za nią realnej, korzystnej dla ciebie ceny.

  Dzięki naszej wycenie online jesteśmy w stanie ocenić wartość lokalu w ciągu doby, a następnie złożyć ci wstępną ofertę kupna stworzoną z uwzględnieniem realnych warunków na rynku nieruchomości.