Darmowa wycena

Blog

Skup nieruchomości – czy się opłaca? Sprawdź!

31 maja 2023

Ceny nieruchomości

Zastanawiasz się, czy skup nieruchomości to dobry pomysł na szybką sprzedaż mieszkania lub domu? Na ile współpraca z tego rodzaju firmą jest bezpieczna? Oferta przedsiębiorstw zajmujących się taką działalnością jest nie tylko bezproblemowa, ale może być także bardzo opłacalna. Na czym dokładnie polega sprzedaż lokalu do skupu nieruchomości? Czy się opłaca w każdym przypadku?

Skup nieruchomości - czy się opłaca? Zobacz Value Properties

Dlaczego skup nieruchomości to dobre rozwiązanie?

Właściciele planujący sprzedaż mieszkania cenią sobie przede wszystkim swobodę transakcji zawieranej ze skupem nieruchomości. Cała procedura przebiega bardzo sprawnie, a sprzedający otrzymuje należność w gotówce, która nieraz jest pilnie potrzebna, np. do zakupu innej nieruchomości. Zwykle trwa to kilka dni, choć ostateczny czas transakcji może wydłużyć się choćby ze względu na konieczność uporządkowania kwestii prawnych, prowadzenia mediacji czy spłaty zadłużenia. W uregulowaniu wszystkich formalności pomaga firma prowadząca skup nieruchomości. Czy się opłaca każdemu właścicielowi domu lub mieszkania?

Jak sprzedać zadłużone mieszkanie? – Przeczytaj więcej na ten temat!

Kto szczególnie skorzysta na skupie nieruchomości?

Do kontaktu ze skupem najczęściej zmusza chęć sprzedaży w jak najkrótszym czasie lub problemy ze znalezieniem kupca pomimo intensywnych poszukiwań czy publikacji ogłoszeń. Do innych istotnych przeszkód w sprawnym zbyciu nieruchomości należą m.in.:

  • ograniczone możliwości kredytowe potencjalnych kupców,
  • konkurencyjne nieruchomości z rynku pierwotnego,
  • zadłużenie lokalu.

Szybka i korzystna sprzedaż mieszkania może wówczas przerodzić się z planów w nieosiągalne marzenie. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi skup nieruchomości. Czy się opłaca właścicielom mieszkań z hipoteką, zaległościami czynszowymi czy nadzorem komorniczym? Czasem jest to dla nich wręcz jedyne wyjście z sytuacji. Wszystko oczywiście zależy od indywidualnej sytuacji właściciela oraz dokładnego stanu lokalu.

Sprzedając mieszkanie do skupu zyskujesz wsparcie na każdym etapie transakcji. Zależnie od konkretnej sytuacji pomoc może mieć formę porad prawnych, mediacji z wierzycielami, skompletowania wszystkich niezbędnych dokumentów czy sprzedaży nieruchomości bez konieczności udziału właściciela, za udzieleniem pełnomocnictwa. Co ważne, wszystkie koszty występujące podczas realizacji procesu sprzedaży pokrywa skup nieruchomości. 

Skup nieruchomości – zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Niektórzy właściciele planujący sprzedaż nie bardzo wiedzą, jak się do niej zabrać. Taka sytuacja dotyczy zwykle własności generującej prawne problemy, ale nie tylko. Eksperci zajmujący się skupem nieruchomości zajmują się jednak wszystkimi formalnościami, a po analizie konkretnego przypadku przedstawiają najbardziej optymalne i korzystne dla klienta rozwiązania. Transakcja kupna-sprzedaży z udziałem skupu jest bezpieczna – klient ma pewność, że zostanie ona przeprowadzona z uwzględnieniem jego interesów, potrzeb czy oczekiwań.

Sprzedający może udzielić notarialnego pełnomocnictwa do sprzedaży oraz innych czynności, pracownikowi naszego skupu nieruchomości. Będzie on zobligowany jedynie do czynności wskazanych przez samego sprzedającego.

Zobacz, jakie formalności związane ze sprzedażą mieszkania musisz załatwić!

Przejrzyste zasady transakcji to jedna z największych zalet, jeśli chodzi o skup nieruchomości. Czy się opłaca, jeśli właściciel ma problem ze swoim lokalem? Wtedy jeszcze bardziej! Niechciany lokator, ciążąca hipoteka czy złożona sytuacja prawna nie powinny zniechęcać do kontaktu z przedstawicielami skupu. Uczciwa wycena i indywidualne podejście do klienta powodują, że ta droga sprzedaży mieszkań i domów coraz bardziej zyskuje na popularności.